День без тютюну

Всесвітня організація охорони здоров’я у 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – домогтися того, щоб у ХХ1 столітті проблема тютюнопаління зникла. ХХ1 століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває.

     За даними ВООЗ у світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо- транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІДу.

     Метою відзначення Всесвітнього дня без тютюну є привернути увагу до небезпек для здоров’я, які тягне за собою вживання тютюну і закликати до проведення ефективної політики щодо зменшення масштабів споживання тютюнової продукції в усьому світі.

  

 У сучасному суспільстві паління залишається поширеною звичкою серед різних груп населення, в тому числі серед жінок, підлітків і, навіть, дітей. За даними ВООЗ, у світі від захворювань, пов’язаних з палінням тютюну, кожні 6 секунд помирає одна людина, а щорічно з цієї причини вмирають близько 5 млн. чоловік.

  

 Тютюновий дим викликає і загострює багато хвороб, діючи практично на всі органи. Вченими встановлено, що при викурюванні однієї пачки цигарок людина отримує дозу радіації у сім разів більше тієї, яка визнана гранично допустимою, а радіація тютюнового походження сукупно з іншими канцерогенними речовинами – головна причина виникнення раку.

   

 Важливо розуміти, що тютюнопаління впливає не тільки на курця, але і на все суспільство в цілому. Так, наприклад, у дітей, які проводять час у приміщенні, де курять, частіше спостерігаються захворювання органів дихання, зростає ймовірність інших серйозних захворювань. Також дим від тютюну негативно впливає на обмін речовин в організмі підростаючого покоління. Куріння молоді уповільнює її як фізичний, так і психологічний розвиток. Звідси можна зробити висновок , що ведення здорового способу життя необхідно прищеплювати з дитячого віку, і боротьба із згубними звичками повинна проводитися масово і підтримуватися всім суспільством, адже на світі є багато людей з почуттям відповідальності не тільки за своє здоров’я і здоров’я своїх майбутніх дітей, а й за здоров’я оточуючих людей.

    

      Щоб уникнути захворювань та ускладнень, пов’язаних з дихальною системою, потрібно  зробити не так вже й багато: не починати палити.                                             Необхідно, щоб кожна людина могла дихати повітрям, вільним від тютюнового диму.

      Тютюнові вироби містять приблизно 4000 хімічних сполук, тютюновий дим- 5000.

      Кожна година, день, місяць, рік без цигарок- крок до покращення здоров’я. Кинути палити- важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види цигарок шкідливі одинаково!

  

         Корисні поради для тих, хто бажає кинути палити.

     

 • Виробіть чітку установку на відмову від паління.
 • Визначте точну дату відмови від паління. Заручіться підтримкою близьких, колег.
 • Переконайте друга ( подругу) кинути палити разом з Вами.
 • Приберіть подалі попільничку, не носіть запальнички і сірники.
 • Уникайте тих місць і тих компаній, де Ви, зазвичай, палили.
 • Ставте для себе тільки конкретні цілі: не палю день, не палю тиждень, не палю місяць і т. д. Заведіть скарбничку для « не прокурених» грошей.
 • Збільште кількість споживаної рідини до 1,5-2 літрів на добу.
 • У харчуванні віддайте перевагу низькокалорійним і кисломолочним продуктам.
 • Збільште свою фізичну активність.
 • Не забувайте про такі гігієнічні процедури, як контрастний душ і тепла ванна перед сном.
 • Для зменшення потягу до паління добре допомагає жування овочів і фруктів, нарізаних дрібними кубиками.
 • Зняти напругу і дратівливість допоможуть настої з валеріани та пустирника, а також прийом полівітамінів і аскорбінової кислоти.

 

Пам’ятайте! Відмова від паління- процес творчий, зробіть щось таке, що підійде саме Вам.

 

Бажаємо усім здоров’я і МИРУ!

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне